Uczniowie z klasy IIIB Liceum Sztuk Plastycznych im S.I Witkiewicza w Słupsku wsparli swoich kolegów z SOSW w Damnicy w zbiórce na sztandar.

Uczniowie z klasy IIIB Liceum Sztuk Plastycznych im S.I Witkiewicza w Słupsku z rocznika 2023/2024 wsparli swoich kolegów z SOSW w Damnicy w zbiórce na sztandar.
Klasa "B" już od 2021 roku wspomaga placówkę licznymi zajęć. Grupa "Plastusie" w Grudniu 2021 roku zaoferowała Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno Wychowawczemu w Damnicy współpracę która miała by na celu organizacji zajęć, które miały na celu otworzyć osoby niepełnosprawne na rozwój artystyczny jak i pomóc na otworzenie się na świat. Po zakończeniu owocnej współpracy zajęcia ciągle były organizowane, W placówce i w nowej siedzibie Liceum na ul.Przemysłowej 25.
Następny projekt uczniów z słupskiego plastyka pod nazwą "Regionalni" również licznie zapraszał ośródek na organizowane warsztaty.
Kiedy uczniowie klasy IIIB składającej się z 13 osób usłyszeli, że Damnicki ośrodek otworzył zbiórkę na Sztandar, Który jest dla społeczności szkolnej symbolem Narodu i Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i najbliższe otoczenie, to od razu zabrali się do roboty i zorganizowali dwa kiermasze w swojej szkole poświęcone pomocy przy zbiorze kwoty na sztandar. Łącznie zebrano 1000 zł.
Mirosława Korda