Wspomnienie o Andrzeju Śmierć zawsze przychodzi nie w porę. Ksiądz Jan Twardowski napisał: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Śmierć zawsze przychodzi nie w porę.

Ksiądz Jan Twardowski napisał: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Andrzej Brzykcy pracował  w SOSW w Damnicy na stanowisku nauczyciela przez wiele  lat. Był wielokrotnie wyróżniany Nagrodą Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Podczas wielu rozmów o sprawach wychowawczych naszych uczniów wykazywał dużą ufność, cieszyły go sukcesy dzieci, martwiły sprawy trudne. Jako nauczyciel i wychowawca dbał o wszystkie potrzeby uczniów, nie szczędził sił i czasu. Zawsze był wzorem wielkiej pracowitości, w szkole i w domu. Zawsze prezentował szczególną odpowiedzialność, rzetelnie wypełniał powierzone mu obowiązki, chętnie podejmował dodatkowe zadania wynikające z planu pracy szkoły. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał on otuchy wszystkim wokół i sprawiał, że zły dzień stawał się lepszy, piękniejszy, weselszy. Był człowiekiem o wielkim sercu, nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło mu czasu, by nas wysłuchać.

Bardzo będzie nam wszystkim brakowało Ciebie Andrzeju…